Audi

audi

Audi uchodzi za jednego z głównych gigantów motoryzacyjnych na całym świecie. Do kluczowych postaci, które do tak dużej sławy Audi się zdecydowanie przyczyniły zaliczyć należy zwłaszcza Augusta Horcha, który stworzył markę. Jest to auto fabryki, jaka zaczęła być wraz z biegiem czasu jednym z nadrzędnych przedsiębiorstw motoryzacyjnych na całym świecie. Przedsiębiorstwo założone zostało przez Augusta Horche w roku 1899.
Miało to miejsce w Kolonii. Najpierw firma zyskała nazwę A.Horch&Cie. Powstał tam także pierwszy samochód tej marki. Z czasem, w zasadzie niewiele po tym, jak firma motoryzacyjna zagościła na rynku, zaczęto poszukiwać współpartnerów do prowadzenia tego biznesu motoryzacyjnego. W konsekwencji tego, firma została przeniesiona na początku wieku dwudziestego do Zwickau. Tam zaczęła nabierać tempa w produkcji, dynamiki oraz bardzo dużej sprawności wytwórstwa.
Generalnie zaowocowało to wypuszczeniem na rynek luksusowych modeli dysponujących silnikami o czterech cylindrach. Miały one następujące pojemności 2,6 a także 5,8 litra. zbiornik na deszczówkę 5000l Ich moc to 22 i 40 KM. Warto wiedzieć jednakże, że Auguste Horche nie do końca pozostał związany z współczesną markę Audi. Ze względu na konflikt interesów oraz problemy natury materialnej, Horch wycofał się ze spółki. Założył wtedy własną firmę, jaką było Audi Werke.

BB Off Road

naglowek

Masz pytania?

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego, który znajduję się .

Czytaj więcej

Kategorie: Motoryzacja