BMW

bmw

BMW jest na chwilę obecną marką kojarzoną jako jedna z gigantycznych firm światowych specjalizujących się w dziedzinie wytwórstwa różnego typu samochodów a także motocykli. Ogólnie jednak zapoczątkowała swoje istnienie jako przedsiębiorstwo, które słynęło z wytwórstwa pojazdów lotniczych. Dowodem na to jest chociażby specyfika logo BWM, która opiera się na przedstawieniu obracającego się śmigła. Co do kolorystyki natomiast, to odnosi się ona prawdopodobnie do odcieni dominujących na fladze bawarskiej. Warto wiedzieć, że za twórcę legendarnego i kultowego już BWM i całej tej fabryki uznaje się Karla Rappa a także Gustava Otto, który wpadli na tenże pomysł w roku 1916. Z czym natomiast wiąże się charakterystyczny skrót BWM? Otóż wyżej okna Gdynia wymienieni założyli przedsiębiorstwo pod nazwą Bayerische Flugzeug Werke (BFW) – Bawarska Fabryka Samochodów, która następnie, zaledwie po upływie roku, została przekształcona w nazwę Bayerische Motoren Werke (BMW) – Bawarska Fabryka Silników.
Najpierw fabryka specjalizowała się jak  to już wcześniej nadmieniliśmy w wytwórstwie silników motocyklowych, lotniczych. Nawet w zakresie produkcji BWM starej daty były hamulce stosowane w pojazdach kolejnictwa. Dopiero w 1923 roku fabryka zdecydowała się na zaprezentowanie nieco innej maszyny, to jest motocyklu. Miało to miejsce w Berlinie. Wtedy światu i zwolennikom szaleństwa na jednośladzie pokazano model BWM R32. Wtedy także zaczęła się kampania promująca wytwórstwo samochodów. Jako pierwszy z fabryki niemieckiej wyjechał model Dixi 3/15.
Pojazd odznaczał się otwieranym dachem, co było wówczas nie producent makaronu orkiszowego standardem jak teraz ale nowością. Auto mogło się rozpędzać do wysokich jak na owe czasy prędkości, jakimi było nawet osiemdziesiąt kilometrów na godzinę. Warto wspomnieć także, że na rynku motoryzacyjnym niedługo później pojawiła się dużo doskonalsza, poprawiona nieco wersja DA/2. Jest to auto, które miało nadwozie zrobione w pełni ze stali. Jako całości BMW wóz był pierwszy model 303. Został on zaprezentowany w 1933 roku. Odznaczał się motorem napędzającym mającym pojemność 1,2 litra a także sześciocylindrowym silnikiem. Miał także specyficzny wlot mas powietrza na masce.

BB Off Road

naglowek

Masz pytania?

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego, który znajduję się .

Czytaj więcej

Kategorie: Motoryzacja