Chevrolet

chevrolet

Przedsiębiorstwo Chevrolet Motor Company to jedna z głównych firm o charakterze motoryzacyjnym. Stworzona została w roku 1911. Jest to przedsiębiorstwo, które już od samego początku swojego istnienia bazowało na luksusowych pojazdach. Nie wszystkich było stać na takowe wozy i tak też pozostało po dzień dzisiejszy. Chevrolet trzymał i trzyma klasę, pokazując tylko luksusowe modele o wyjątkowo zawrotnych sumach. W zasadzie koncert istniejący ponad wiek zebrał na swym koncie niesamowicie duży dorobek wynoszący ponad 215 milionów egzemplarzy pojazdów.
Na chwilę obecną szacuje się, że aut jest na lokalnych drogach blisko 60 milionów. Następnie, mając w tej sferze motoryzacyjnej ogromne powodzenie i liczne sukcesy, podjął decyzję o przerzuceniu się na samochody i raportowanie MSR ich produkcję. W konsekwencji tego założył przedsiębiorstwo Buick Motor Co, a następnie założył parę renomowanych marek takich jak Cadillac, Oldsmobila czy Oaklandia.

Jeszcze jedną firmą, która ewidentnie jest jego autorstwa okazuje się przyszły General Motors, którego podstawy zaczęły być tworzone już w 1908 roku. Ogólnie założyciel współczesnego Chevroleta miał znajomego kierowcę rajdowego – Louisa Chevroleta, który pochodził ze Szwajcarii.
Chyba nie trzeba już tłumaczyć dalej, skąd zatem charakterystyczne nazewnictwo przedsiębiorstwa. Ogólnie rzecz biorąc to ten przyjaciel właśnie zachęcił twórcę firmy do stworzenia pojazdu, który byłby sześciocylindrowy, nowoczesny, futurystyczny jak na owe czasy i przede wszystkim niesamowicie ekskluzywny. I udało się. Na tej podstawie powstał wóz model Classic Six.

Nazwany on został na cześć inspiratora kabiny prysznicowe z hydromasażem Chevroletem. W dwudziestych latach wieku dwudziestego doszło do dużych inwestycji przedsiębiorstwa Chevrolet na terenie naszego kontynentu. To sprawiło, że auta te zaczęły masowo pojawiać się w krajach takich jak Belgia czy też Dania. Następnie zaczęto tworzyć ich fabryki w Wielkiej Brytanii, później zakłady zaczęły gościć w Niemczech i w końcu także i na terenie Polski.
Musimy wiedzieć, że w końcówce lat dwudziestych ta dynamika rozwoju charakteryzowanego koncernu była na tyle duża i sprawna, że w zasadzie udało się Chevroletowi prześcignąć Forda.

BB Off Road

Masz pytania?

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z formularza kontaktowego, który znajduję się .

Czytaj więcej

Kategorie: Motoryzacja